תנור חימום

כל כך הרבה אפשרויות קיימות לחימום הבית באמצעות תנור חימום:
תנורי ספירלה, נחושת, קוורץ, אינפרא אדום, הלוגן ואפילו תנור קמין. כל כך הרבה סוגים שמטרת כולם היא לייצר אקלים מקומי יעיל לחימום הבית בחורף. אנו מכירים דרכים לחימום הבית באמצעות תנור חימום שנים רבות, והטכנולוגיה אף הצליחה לשכלל ולהוסיף תוספות טכנולוגיות רבות ליכולות של מכשירים אלו. מה לא עשו להם? הקטינו אותם, הפכו אותם לבטוחים יותר, אבל למרות זאת ישנן עדיין בעיות רבות העולות משימוש במכשירים אלו גם היום: פיזור החום על ידי תנור חימום מתבצע באופן מאוד לא שווה, כלומר תנור חימום שיימצא בחדר יפזר חום בסביבתו שלו ויכולת זו אינה מתאימה לאורח החיים הדינמי שלנו כיום.

בעיה נוספת שעולה משימוש בתנור חימום רגיל היא עלות השימוש, האנרגיה הרבה שהוא צורך עד שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה ואין דרך להשתמש בו בכל חדרי הבית אלא רק באותו חדר שהוא נמצא בו. איך פותרים בעיות אלו?  הטכנולוגיה נתנה לנו אפשרויות חימום נוספות ומתוחכמות הרבה יותר: מערכת חימום תת רצפתי. מערכת זו מבוססת על יסודות קדומים שנשארו עוד מימי האימפריה הרומית והם גילו את היתרונות בשימוש בחום שמגיע מלמטה.
כיום, בשנות האלפיים הטכנולוגיה תרמה לפיתוח אמצעי חימום זה וניתן להשתמש בחימום תת רצפתי המבוסס על גופי חימום בטיחותיים או צינורות מים חמים המוליכים חום מתחת לרצפת הבית ומופעלים באמצעות תרמוסטט קטן ופשוט להפעלה הניתן להתקנה בכל אחד מחדרי הבית.
ההפעלה של המערכת יכולה לבוא לידי ביטוי בחום כללי ברחבי הבית או לכל חדר בנפרד, כך גם ניתן לפתור את הבעיה הפיזית של תנור חימום שהוא מביא עימו: הוא לא יכול להיות בכל הבית בו זמנית ואילו חימום תת רצפתי- כן ! .

ציינו מקודם שתנור חימום אינו מתאים לאורח החיים הדינמי שלנו, אז למה חימום תת רצפתי כן? מכיוון שחימום תת רצפתי מחלק את החום באופן שווה מתחת לכל רצפת הבית וכך בנאדם ששוכב לדוגמא, זקוק ליותר חום ומכיוון שהוא תופס "שטח" רב יותר על רצפת הבית הוא גם מקבל הרבה יותר חום מאדם שעומד או הולך ומטבע הדברים גם זקוק לפחות חום.


 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus2

או מלאו את הטופס הבא:

יש למלא את השדות הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
אימייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
הערות
(*) שדות חובה למילוי