מערכת חימום תת רצפתי

כשאנו מדברים על התקנה של מערכת חימום תת רצפתי, אנו מדברים על התקנה של גוף חימום מתחת לרצפת הבית.
התקנת המערכת הינה מבוססת על צינורות מים חמים או גופי חימום חשמליים הממוקמים סמוך לרצפת החדר וההסבר הבסיסי ביותר להנחה זו היא העובדה שאויר חם עולה למעלה.

אנחנו מתלבטים בין אמצעי חימום השונים,במיוחד כשיש  המוני דרכים שונות ומשונות לחמם את הבית: חלקן מסורבלות, חלקן דורשות הפעלה יקרה אבל למערכת של חימום תת רצפתי יש יתרון ברור על שאר האפשרויות:  היתרון הפיזי, למערכת שכזו אין צורך במקום בחלל הבית ומלבד תרמוסטט קטן אשר תלוי על קירות החדרים,  אין צורך להשתמש בתנורים/רדיאטורים מסורבלים וגדולים, שבשימוש לא נכון גם עלולים להיות מסוכנים.
אמצעי חימום כמו אלו שציינו, אינם יעילים מבחינת צריכת האנרגיה שלהם מכיוון שהם מפזרים חום באופן לא שווה בסביבת הבית, רוב החום מתרכז באזור הקרוב למכשיר עצמו.  

חימום תת רצפתי נחשב ליעיל מבחינת אנרגיה מפני שלאחר שהטמפרטורה בחדר מתחממת, החום נשמר על ידי ויסות טמפרטורה של המערכת. וחשוב למערכת של חימום תת רצפתי מתאפשרת על ידי סיבות בסיסיות שטמונות בנו כבני אדם:  אנו זקוקים לחום שונה בפעילויות שונות: שכיבה, ישיבה, עמידה והליכה. עקב  העובדה כי החום עולה למעלה, אדם השוכב על מיטה בחוסר פעילות זקוק ליותר חום מאדם הולך. במערכת שכזו אדם השוכב, מרגיש את החום הרבה יותר על ידי כך שהוא תופס "שטח" רחב על פני הרצפה המחוממת ואף נמצא קרוב יותר למערכת. 

-מערכת חימום תת רצפתי הינה מערכת שקטה והרצפה הנמצאת בין הבית לגופי החימום אף יוצרת בידוד מיטבי.
לסיכום: מערכת של חימום תת רצפתי מהווה אלטרנטיבה יעילה, שקטה וחסכונית באנרגיה לעומת אמצעי חימום אחרים הקיימים בשוק. ניתן לבחור בין מערכת של חימום תת רצפתי המבוססת על גופים חשמליים או מערכת המבוססת על צינורות מים וכך גם לבחור את סוג האנרגיה אשר נשתמש בו יותר.  דבר נוסף אשר חשוב לציין: ההתקנה יכולה להתבצע מתחת לכמעט כל סוגי הרצפות: רצפות שיש, אבן, קרמיקה ואפילו פרקטים ללא כל סכנה. 
 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus2

או מלאו את הטופס הבא:

יש למלא את השדות הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
אימייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
הערות
(*) שדות חובה למילוי