חימום תת רצפתי בימינו

משחר ההיסטוריה ניתן לראות כיצד עמים שונים בתקופות שונות ניסו להתמודד עם הקור החורפי וליצור אמצעי חימום שונים ומשונים. ניתן לראות כבר בתקופת האימפריה הרומית שרידים ראשוניים של מערכות חימום תת ריצפתי המבוססות על אריחים המעבירים חום, הבנויים מתחת לרצפת הבית. טכנולוגיה פרימיטיבית זו של חימום תת ריצפתי זכתה לשכלולים רבים במהלך ההיסטוריה וכך ניתן לראות כיצד מהנדסים מוסלמים הוסיפו לשיטה זו טכניקה של הנחת צינורות המעבירים חימום דרך רצפת הבית.  חימום תת ריצפתי במובנים שאנו מכירים היום דומה יותר לטכנולוגיה שהחלה עוד לפני כאלפיים שנה בקוריאה, שם השתמשו בתנור אשר הוצמד לפתחי אוורור מתחת לרצפת הבית וכך הועבר החום בין חדרי הבית.

חימום תת ריצפתי בימינו
מערכת חימום תת ריצפתי הינה אמצעי חימום המבוסס על הנחת צינורות מים חמים או גופים חשמליים המוליכים חום מתחת לרצפת הבית. באמצעי חימום זה ישנם יתרונות רבים:                                                           חימום תת ריצפתי מפזר חום באופן אחיד לכל שטח החדר וניתן לבחור בין אם לחמם רק חדר אחד או את הבית כולו.  הפיזור האחיד מהווה יתרון על תנור או רדיאטור לא רק מהיבט של פיזור החום, אלא גם מסיבות ויזואליות ברורות לעין כמו העובדה שתנורים תופסים מקום ואילו מערכת של חימום תת ריצפתי אינה נראית לעין ומוסתרת על ידי הרצפה.
יתרון נוסף הוא שחימום תת ריצפתי מווסת את החום בחדר וכך הטמפרטורה נשמרת גם כאשר בחוץ מתקרר. יתרון זה מהווה חיסכון בניצול אנרגיה ולאחר שהמערכת מגיעה לחימום הרצוי היא חסכונית במיוחד. מערכת חימום תת ריצפתי הינה מערכת שקטה ומבודדת מחלקי הבית על ידי הרצפה. את המערכת ניתן להתקין מתחת לכמעט כל סוג של רצפה: מקרמיקה, שיש ואבן ועד רצפות פרקט.

יתרונות בולטים לחימום תת ריצפתי
נכון להיום, השימוש בחימום תת ריצפתי הינו יעיל במיוחד ואף מהווה יתרון על אמצעי חימום שונים הקיימים בשוק כיום. יתרון בולט שיש למערכת על תנורים רגילים היא שאויר חם עולה למעלה ואדם ששוכב זקוק ליותר חום מאדם עומד או הולך וכך למעשה החום בבית שבו מותקנת מערכת כזו, מותאם הרבה יותר לצרכים שלנו ולאורח החיים הביתי.  למערכת עצמה יש יתרונות טכנולוגיים רבים: התפעול של חימום תת ריצפתי נעשה באמצעות תרמוסטט המורכב בכל חדרי הבית וכך השליטה על הטמפרטורות מבלי צורך מכשירים מסורבלים התופסים מקום. כמו כן, השימוש במערכת המבוססת על צינורות מים הינה במעגל סגור ולכן מקטינה את הסיכוי ליצירת אבנית כך ניתן לראות כי האמינות במערכת שכזו ארוכת טווח. 
 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus2

או מלאו את הטופס הבא:

יש למלא את השדות הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
אימייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
הערות
(*) שדות חובה למילוי