חימום רצפתי

שאלה פשוטה בפיזיקה: אויר חם עולה או יורד? תחשבו על כדור פורח, האויר החם שבו גורם לו לעלות למעלה. עכשיו תחשבו על החום בבית שלכם עצמכם בימי החורף. אנו משתמשים בתנורים שונים, בחימום בגז ובאמצעי חימום שונים ומשונים לשמור על טמפרטורה רצויה בביתנו, אך מי אמר שאנו עושים זאת נכון?
חימום על ידי תנור או מכשירי חשמל גורם מפיץ חום בסביבתו בלבד ולוקח לו זמן רב לחמם את חלל החדר בעצמו, מלבד העובדה שהוא מייבש את האויר.

חימום רצפתי מהווה פתרון יעיל לבעיה זו, החום מגיע מלמטה- מתחת לרצפה ומתפזר באופן שווה ברחבי הבית.  חימום רצפתי יעיל עבורנו כבני אדם מכיוון שאנו זזים:  יושבים, עומדים ושוכבים וזקוקים לחום שונה בכל אחת מהתזוזות הללו: כשאנו עומדים אנו צריכים פחות חום וכשאנו שוכבים אנחנו צריכים יותר. לכן פתרון של חימום רצפתי הוא פתרון מעולה בחלוקת החום שלו עבורנו: בנאדם שוכב זקוק ליותר חום וכך הוא תופס שטח רחב יותר על הרצפה המחממת וזוכה לטמפרטורה מתאימה יותר.

חימום רצפתי נחשב לטכנולוגיה חדשנית יחסית ומהווה פתרון יעיל הרבה יותר לאמצעי החימום המיושנים.  חימום רצפתי שקט, זמין ולא דורש יותר מדי אנרגיה ברגע שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה.  מערכת של חימום רצפתי יכולה להיות מורכבת ממערכת של חימום תת רצפתי –חשמלית או כזו המבוססת על מים. ובכל מקרה ניתן להתקין את המערכת מתחת לכל סוג של רצפה: פרקטים, אבן, שיש ואפילו קרמיקה.
חימום רצפתי יעיל מבחינת צריכת האנרגיה שלו על ידי הויסות הפנימי שהוא מפעיל ברגע שהוא מתחמם. ההפעלה פשוטה וזמינה תמיד: באמצעות תרמסוטט הנשלט באמצעות כל חדר ברחבי הבית, וכך למעשה כל חדר זוכה לטמפרטורה הרצויה ועדיין החום לא מתפזר למקומות מיותרים.
חימום רצפתי פועל בטכנולוגיות חדשניות, זאת אף על פי שהרעיונות המקוריים שהובילו לשימוש באמצעי כזה כבר נמצאו במאות קודמות על ידי הרומאים בזמן האימפריה הגדולה. כבר אז גילו את היתרונות בשימוש בחום שמגיע מלמטה רק שבמקום האריחים הלוהטים של התקופה ההיא ניתן להשתמש בגופי חימום בטיחותיים, דו-גידים ומפוזרים באופן אחיד בבית.
 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus2

או מלאו את הטופס הבא:

יש למלא את השדות הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
אימייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
הערות
(*) שדות חובה למילוי