חימום מים

כשאנו חושבים על חימום מים, אנו חושבים על סוגי החימום הרגילים שאנו מכירים: 
דוד השמש הישן והטוב, דוד חשמל ובנוסף גם חימום מים על ידי גז. 
בלילות החורף הקרים והבקרים הקפואים שמכריחים אותנו לצאת משמיכת הפוך, חימום מים יכול להיות אמצעי חשוב, אך מה עם חימום שאר הבית?
ישנם אמצעי חימום שונים ומשונים, גדולים וקטנים שמטרת כולם היא לפזר חום בסביבת הבית: תנורי חימום, רדיאטורים או מפזרי חום בגדלים שונים.

כל האמצעים שציינו אכן מצליחים לחמם, אבל מה עם חימום תת רצפתי?
מערכת של חימום תת רצפתי שנמנית פחות עם האמצעים הסטנדרטיים, למעשה קיימת כבר שנים רבות וניתן אפילו למצוא ממצאים רבים מההיסטוריה לשיטות קדומות של חימום תת רצפתי.  חימום תת רצפתי מבוסס על שימוש בגופי חימום או צינורות של מים חמים העוברים מתחת לרצפת הבית וכך למעשה שומרים על רצפת הבית חמה. ההפעלה נעשית באמצעות תרמוסטט קטן המותקן על קירות חדרי הבית וניתן לשליטה אישית ומיידית.

מערכת כזו מותקנת מתחת לרוב סוגי הרצפות, בין אם מדובר ברצפת שיש, אבן, קרמיקה או פרקט.  המערכת נחשבת ליעילה במיוחד מסיבות שונות: פיזור החום לא נעשה רק בסביבת המכשירים עצמם כמו במקרה של תנורי חימום, אלא בכל שטח הבית באופן שווה.
יתרון נוסף שעושה את המערכת לכזו יעילה, הוא העובדה שחימום תת רצפתי מתאים לאורח החיים הדינמי שלנו: בשכיבה אנו צריכים יותר חום ולכן כשאנו תופסים יותר "שטח" מעל הרצפה כך נקבל יותר חום וכשנעמוד ונסתובב בבית נצטרך פחות חום.

החורפים לא נחשבים לארוכים מדי בישראל, אך כוללים בתוכם כמה ימים קפואים שהקור מפריע לנו לשגרת החיים בבית. בית אשר ישתמש גם בחימום מים מיטבי וגם במערכת חימום ביתית כמו חימום תת רצפתי, יזכה לשמור על טמפרטורה רצויה במשך כל החורף, ללא בזבוז של אנרגיה רבה ומיותרת וללא שימוש במכשירים גדולים ומסורבלים כמו הרדיאטורים והתנורים שכולנו מכירים.  כשאתם מחפשים אפשרויות לחימום מים יעיל ולא צורך אנרגיה רבה, כדאי שתבדקו גם לגבי חימום ביתי יעיל כזה שלא ידרוש אנרגיה רבה ומיותרת וכך נעבור חורף חמים ונעים במיוחד.
 

ליצירת קשר ומידע נוסף

callus2

או מלאו את הטופס הבא:

יש למלא את השדות הבאים:
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
אימייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
הערות
(*) שדות חובה למילוי